Datum objave: 20. svibnja 2024.
Kategorija: EU ambasadori | GVG | Naslovnica

Proslava Dana Europe

Dan Europe obilježava se 9. svibnja svake godine. Na ovaj se dan slavi zajedništvo i mir u Europi, a datum nije slučajno odabran. Datum obilježava povijesnu Schummanovu deklaraciju čije su postavke pomogle ujediniti poslijeratnu Europu. Kao Škola ambasador Europskog parlamenta, Gimnazija Velika Gorica ovaj je dan obilježila raznim aktivnostima kako bi promicala i proširila znanje o Europskoj uniji i njenim vrijednostima. Učenici su u školi pripremili dogitalne materijale, a na terenskoj nastavi na Bundeku sudjelovali u kvizu u kojem su mogli provjeriti svoje znanje o Europskoj uniji te njezinoj povijesti, ali i informirati se o nadolazećim izborima za Europski parlament koji će se održati 9. lipnja. U kvizu je sudjelovalo 6 ekipa koje su se natjecale za razne nagrade koje je pripremila profesorica i voditeljica EU embasadora Željka Kalac.