Datum objave: 12. lipnja 2024.
Kategorija: Naslovnica

Mala škola upravljanja dronom

U sklopu VG Festa i Dana mladih tvrtka Notum Robotics u Osnovnoj školi Eugena Kumičića održala je radionicu i predavanje o upravljanju dronom. Naši učenici Emanuel Boban, Antonijo Bogović, Juraj Feljan, Andrija Lastrić i Marko Vujević prisustvovali su predavanju te su sad opremljeni znanjem i vještinama koje će demonstrirati na malom školskom FPV dronu.

Iz Notum Robotica predstavili su svog Robo-psa, Robo pauka, LIDAR 3D skener, STEMI hexapod, te su posjetitelji mogli vidjeti i isprobati kao preobraziti animirane likove uz pomoć AI umjetne inteligencije.