Proljetni praznici u Rimu

Autor: Iva Dubravica, 16. 5. 2017.

Naši gimnazijalci proveli su pet dana proljetnih praznika u Rimu na terenskoj nastavi iz povijesti, vjeronauka, latinskog i talijanskog jezika. Zainteresirani učenici drugih razreda su imali priliku otkriti ljepote grada Rima, Firence i Orvieta u pratnji svojih profesorica iz navedenih predmeta. Gradivo koje su obradili u školi su utvrđivali i proširivali na brojnim lokacijama poput Rimskog Foruma, Koloseuma, Piazze di Spagna i Vatikana.

Vrijeme nas je odlično poslužilo, a posjet divnim lokacijama nas je nadahnuo za daljnje otkrivanje fantastičnih gradova i njihove povijesti.

Gimnazija Velika Gorica / Ul. kralja S. Tomaševića 21, HR-10410 Velika Gorica / gimnazija-velika-gorica.skole.hr / ured@gimnazija-velika-gorica.skole.hr