Tjedan talijanskog jezika u svijetu

Autor: Iva Dubravica, 29. 11. 2016.

Misao vodilja 16. tjedna talijanskog jezika u svijetu "L' italiano e la creatività: marchi e costumi, moda e design" je svjetski poznata i cijenjena talijanska kreativnost. Upravo o talijanskoj kreativnosti koja se najbolje očituje kroz talijanski dizajn u najširem smislu riječi, modne brendove i arhitekturu smo govorili na satovima talijanskog jezika.

Aktivnosti su u svakom razredu bile raznovrsne - od slušanja i  gledanja reportaža i prezentacija, izrade plakata, izrade kviza do terenske nastave u Veneciji kao završne aktivnosti kroz koju su se učenici imali priliku uživo se upoznati sa sadržajima obrađenima na nastavi i diviti se talijanskoj kreativnosti.

Gimnazija Velika Gorica / Ul. kralja S. Tomaševića 21, HR-10410 Velika Gorica / gimnazija-velika-gorica.skole.hr / ured@gimnazija-velika-gorica.skole.hr