Terenska nastava u Veneciji

Autor: Iva Dubravica, Ivana Petravić, 28. 11. 2016.

Ove jeseni učenici trećih i četvrtih razreda su imali priliku doživjeti iskustvo terenske nastave u Veneciji. Nastavu su organizirale profesorica I. Dubravica, nastavnica talijanskog jezika i profesorica I. Petravić, nastavnica glazbene kulture sa željom da svojim učenicima pokažu iz prve ruke sadržaje o kojima se govori na njihovim predmetima.

Učenici su se za terensku nastavu pripremili kod kuće uz maleni zadatak koji su prezentirali svojim kolegama na putu, a uz vodstvo vodiča su produbili svoje znanje i upoznali jedinstvenu Veneciju. Izlet je obuhvaćao razgledavanje Venecije od ranih jutarnjih sati do kasnog poslijepodneva prilikom kojeg su učenici obišli Most Uzdaha, Baziliku svetog Marka, Trg svetog Marka, Duždevu palaču, Most Rialto i ostale brojne znamenitosti. Tijekom slobodnog vremena imali su priliku sami razgledati grad prema vlastitim interesima i kupiti poznate venecijanske maske.

Gimnazija Velika Gorica / Ul. kralja S. Tomaševića 21, HR-10410 Velika Gorica / gimnazija-velika-gorica.skole.hr / ured@gimnazija-velika-gorica.skole.hr