Uspomene
GIMNAZIJA VELIKA GORICA POZDRAVILA HEROJE
Autor: Igor Subotić, 18. 11. 2012.

Gimnazija Velika Gorica poželjela je dobrodošlicu i pozdravila generale Antu Gotovinu i Mladena Markača.

Oslobođeni generali Markač i Gotovina sletjeli su na zagrebački aerodrom gdje su ih, između ostalih, dočekali učenici Gimnazije Velika Gorica u pratnji ravnateljice, pedagoginje i nastavnog osoblja.

Velikim natpisom “Gorica pozdravlja heroje” postavljenim u Fizirovoj ulici, Velika Gorica je poželjela dobrodošlicu i pozdravila generale.

Isti je natpis bio prisutan i na putu do grada-heroja kojim su jutros na mimohod sjećanja krenuli mnogi Velikogoričani, a među njima i neki učenici i djelatnici Gimnazije. Velikogorički su školarci sudjelovali i u paljenju svijeća duž velikogoričke Zagrebačke ulice u spomen žrtvama Vukovara.