Vijesti s edukacija
Digitalna zrelost naše Gimnazije
Autor: Kristina Lučić, 22. 2. 2015.

Ponosni smo što smo jedna od izabranih škola za sudjelovanje u Carnetovom projektu e-škole. e-Škole su digitalno zrele škole, spojene na ultra-brzi Internet, visoko opremljene informacijsko-komunikacijskim tehnologijama (IKT), s informatiziranim procesima poslovanja te učenja i poučavanja. U e-Školi digitalno kompetentni nastavnici i učenici u svom svakodnevnom radu koriste računalnu i mobilnu opremu, te obrazovne aplikacije i digitalne nastavne materijale.

Takva škola djeluje u podržavajućem okružju, s adekvatnim sredstvima, koja ne uključuju samo financijska sredstva već i adekvatno opremljene učionice, kabinete, nastavnike i učenike IKT opremom. Više o tome pročitajte ovdje.