LiDraNo
Film ,,Krug (ne)tolerancije" među 12 najboljih na Smotri hrvatskoga školskoga filma
Autor: Igor Subotić, 20. 9. 2014.

Naš je Grad 18., 19. i 20. rujna ugostio učenike hrvatskih osnovnih i srednjih škola. Osnovna škola Eugena Kumičića bila je domaćin Smotre hrvatskoga školskoga filma.

Program Smotre hrvatskoga školskoga filma obuhvaća filmsko i videostvaralaštvo učenika osnovnih i srednjih škola.

Nakon odgledanih projekcija, stručnih razgovora i okruglih stolova s voditeljima družina i učenicima, odlučeno je kako se u 12 najboljih filmova ovogodišnje Smotre uvrštava i film ,,Krug (ne)tolerancije'' kojeg autorski potpisuju Tina Ozmec-Ban i Lucija Lamešić (scenarij, režija i montaža). Na filmu su radili i Josip Petrlić (kamera), Borna Lang (glaza), Domagoj Vrban (kamera) te glumci: Klara Dugalić i Ivan Dugalić (u glavnim ulogama), Eleonora Puceković, Klara Rogan, učenici Gimnazije i učenici osnovnih škola velikogoričkoga područja - članovi Dječjeg gradskog vijeća grada Velike Gorice u sporednim ulogama.