Informatička grupa
Europski tjedan programiranja
Autor: Kristina Lučić, 18. 9. 2017.

Od 7.-22. listopada 2017. održava se peti po redu Europski tjedan programiranja. Ova inicijativa pokrenuta je 2013. godine kada je organizirano preko 300 događaja,
dok je prošle godine diljem Europe organizirano 3000 događaja. Glavna je zamisao učiniti programiranje transparentnijim, demistificirati povezane vještine i okupiti motivirane ljude u zajedničkom učenju. Programiranjem možete oživjeti svoje ideje, stvarati i graditi stvari koje će druge obradovati. Programiranje je prisutno svugdje i od temeljne je važnosti za razumijevanje hiperpovezanog svijeta.

U našoj školi za taj tjedan pripremamo prezentaciju logičkog natjecanja DABAR u svim prvim razredima, te izradu jednostavnih računalnih igrica u drugom razredu prirodoslovno-matematičke gimnazije. Za sve učenike trećeg i četvrtog razreda biti će organizirano motivacijsko predavanje na temu zastupljenosti i potrebe za informatičkim zanimanjima na tržištu rada.

Resursi