Informatička grupa

Zlatna medalja na Inovi

Autor: Kristina Lučić, 10. 12. 2019. 15:42

Za uspješan nastup na 44. hrvatskom salonu Inovacija - INOVA 2019. i 15. izložbi inovacija, prototipova i studentskih poslovnih planova - BUDI UZOR 2019. koja se održala na Zagrebačkom Velesajmu od 13. do 16. studenog 2019. naši sad već bivši učenici Dorijan Farkaš, Antun Drobnjak i Patrik Vuković s mentorima Kristinom Lučić i Markom Kneževićem su nagrađeni zlatnom medaljom.

Pozivamo sve mlade inovatore ili one koji bi to željeli postati da nam se pridruže srijedom od 12:00 do 13:30 u informatičkoj učionici na izvannastavnoj aktivnosti Inova@GVG.

Gimnazija Velika Gorica na Inovi

Autor: Kristina Lučić, 13. 11. 2019. 11:03

U periodu od 13. do 16. studenog na Zagrebačkom velesajmu se održava izložba INOVA - BUDI UZOR. Naša Škola se predstavila s Detectit uređajem i programom za rano otkrivanje požara čiji autori su naši bivši učenici Dorian Farkaš, Antun Drobnjak i Patrik Vuković te mentori Marko Knežević i Kristina Lučić. Inova je prigoda za susret hrvatskih inovatora i poduzetnika sa inozemnim kolegama i plasman inovacija na hrvatsko tržište. INOVA 2019 je inače već dugi niz godina mjesto okupljanja inovatora iz cijelog svijeta. Posjetite naš štand u paviljonu 7A!

Posjet Maker Faire manifestaciji

Autor: Kristina Lučić, 16. 10. 2019. 09:48

Učenici izvannastavne aktivnosti Inova@GVG su 13. 10. s profesoricom Lučić prisustvovali manifestaciji Maker Faire na kojoj su se mogle pronaći brojne ideje za vlastite projekte. Inova@GVG se ove godine bavi Internetom stvari te smo stoga tražili projekte koji se temelje na Arduino i Raspberry Pi mikroupravljačima. A takvih je zaista bilo mnogo, poput uređaja koji mjeri kvalitetu zraka, automatske farme pilića, elektroničke simulacije epilepsije ... Na ovaj način smo također obilježili i ovogodišnji Europski tjedan programiranja.

INOVA@GVG

Autor: Kristina Lučić, 13. 9. 2019. 15:28

Dragi učenici i svi zainteresirani,

poneseni ostvarenim uspjehom na prošlogodišnjem Danu poduzetnika u organizaciji Hrvatske udruge poslodavaca krećemo s novom izvannastavnom aktivnosti "Inova@GVG".

Voditelji su Kristina Lučić i Marko Knežević.

Bavimo se programiranjem mikroupravljača Raspberry Pi i Arduina, te raznim inovacija s naglaskom na poduzetništvo.

Cilj nam je opet konkurirati na Državnom natjecanju Razvoj softvera i Danu poduzetnika 2020.

Termini su srijedom u Informatici u 12:40.

Pridružite nam se u novim pobjedama!

Gimnazija Velika Gorica / Ul. kralja S. Tomaševića 21, HR-10410 Velika Gorica / gimnazija-velika-gorica.skole.hr / ured@gimnazija-velika-gorica.skole.hr