Korisnik:
11.50-12.35 17.50-18.35
12.40-13.20 18.40-19.20

Bila je to godina 2017. - božićna priredba

Stižu nam blagdani i pospani praznici. Učili smo, pisali i prepisivali, bolovali, radovali se, voljeli i ostavljali, sastavljali i rastavljali. Podsjetili smo se što smo doživjeli u toj posebnoj 2017. godini!

Pogledajte fotografije

Krakim uvodnim dramskim igrokazom „Gdje ti je srce, tamo ti je i blago“ naši dramagimnazijalci (Josip Banić, Katarina Bačurin, Lea Anđelković, Lorena Matun, Tin Šaban, Katarina Vidas, Nikolina Galeković, Ana Martinčević) pokazali su nam da se naše blago nalazi upravo tamo gdje nam je i srce.

Mladići za miksetom – Kos, Vuković i Jurenić – glazbenom su podlogom popratili cijelu priredbu, dok su voditeljice pripredbe bile: Matea Kovačević, Lana Ježovit, Marija Vidović.

Marija Vidović o protekloj je godini razgovarala s ravnateljicom Brankicom Žugaj.

Plesala je Elena Begović, učenica 3. b razreda, koja je prošle godine maturirala u Umjetničkoj školi Franje Lučića s odličnim uspjehom i odrađenim mnogim državnim, europskim i svjetskim natjecanjima.

Glazbeno smo predahnuli uz djevojački zbor koji vodi prof. Ivana Petravić uz pjesme „Fly me to the moon“ i „Mehki snežek“.

Pred nama je doba godine koje bi nas trebalo duhovno probuditi. Iz dramskoga studija vjeronaučne grupe, a u režiji vjeroučiteljice Nataše Čurić, učenici 4. e razreda (Dora Hećimović i Marko Antonije Vukadin) tim su nam povodom poklonili priču o stvarnom adventu.

Da su dijalekti bogatstvo našega jezika, dokazala je reporterka Tea Perko i njeni sugovornici – Ana Gvozdanić i Duje Čavka. Govorili su o aktualnim temama u školstvu: kurikulna ili Maturante je pripremila prof. Melita Jakopović.

Katarina Vidas, učenica 3. b razreda s otoka Paga, izvela je kratki šaljivi monolog.

Vidjeli smo i u kakvim su se sve moralnim dvojbama našli Fran, Karlo, Rudi, Marin, Josip u igrokazu „Duh šalabahtera“. Učenike je pripremila prof. Dubravka Cundeković.

Na kraju su nas u sretne blagdane uveli tamburaši Gimnazije Velika Gorica u kojima je već drugu godinu zaredom Luka Kos, učenik I. tehničke škole Tesla iz Zagreba.

Hvala kolegici i profesorici Gordani Vlašić koja je osmisliila i napisala scenoslijed i postavila mizanscenu priredbe.

Ukratko
English Club
21.03.2018. 11:17
Charles Dickens: OLIVER TWIST
TNT Theatre Britain presents: OLIVER TWIST, adapted from Charles Dickens’ novel by Paul Stebbings & Phil Smith, original score by Thomas Johnson „Please, Sir, I want some more!“ is a famous line by the greatest novelist of the Victorian era; Charles Dickens, from his second novel „Oliver Twist“. The story centres on orphan Oliver Twist, born in a workhouse and sold into apprenticeship with an undertaker.

22.02.2018. 11:35
Howard Gospel Choir u Zagrebu
Mjesec afroameričke povijesti, na engleskom Black History Month ili African-American History Month ,  održava se tijekom veljače u SAD-u  i Kanadi, te se tada obilježavaju povijest i dostignuća afroameričke zajednice, a istovremeno skreće pažnja na probleme američkih rasnih manjina.

02.10.2018. 11:46
Pisane provjere znanja 1. pol. 2018/2019
Pisane provjere znanja prvo obrazovno razdoblje 2018/2019

11.10.2018. 10:46
Dodjela stipendija Grada Velike Gorice
Grad Velika Gorica objavljuje Natječaj za dodjelu stipendije za šk.g. 2018./2019. Stipendija će se dodijeliti učenicima trećih i četvrtih razreda, odnosno studentima od druge godine dodiplomskog studija pa nadalje. Ukupno će se dodijeliti 50 stipendija, 25 učeničkih i 25 studentskih, odnosno dodijelit će se 15 učeničkih stipendija za uspjeh u školi i 10 učeničkih stipendija prema socijalnom statusu u iznosu od 500,00 kuna mjesečno te 15 studentskih stipendija za uspjeh i 10 studentskih stipendija prema socijalnom statusu u iznosu od 1.000,00 kuna mjesečno.

Državna natjecanja
HRVATSKI JEZIK
Ivor Babić
GEOGRAFIJA