Korisnik:
11.50-12.35 17.50-18.35
12.40-13.20 18.40-19.20

PRVI TRANSNACIONALNI SASTANAK - ERASMUS+ KA2 WHITE ROSE

Od 4. do 6. 10. 2017. Gimnazija Velika Gorica bila je domaćin prvog transnacionalnog sastanka partnerskih ustanova koje zajedno rade na projektu White Rose, a čiji je cilj prevencija nasilja nad ženama, poticanje senzibiliteta za rodna pitanja i poštivanje ljudskih prava.

Pogledajte fotografije

Sastanku su nazočili predstavnici odgojno-obrazovnih institucija iz Italije (Istituto Istruzione Superiore Liceo Medi), Belgije (GO! atheneum Redingenhof), Španjolske (IES Miguel de Cervantes), Francuske (Legta De Croix-Rivail), Norveške (Mosjøen videregående skole) i projektni tim Gimnazije Velika Gorica kojeg čine: dr. sc. Brankica Žugaj, ravnateljica, Olieta Horvat Kardoš, stručna suradnica pedagoginja  i nastavnice Kristina Lučić, dipl. inž., Ljerka Bačurin, prof., Dolores Stojanović, prof., Tatjana Šafranić, prof.,  Ana Leder, dipl. theo. i Nina Grčić, prof. Sastanak je otvoren uz nastup Djevojačkog zbora Gimnazije Velika Gorica i Tamburaškog orkestra Gimnazije Velika Gorica pod ravnanjem nastavnice Ivane Petravić, mag.muzikol.  U ime Gimnazije goste je pozdravila ravnateljica Brankica Žugaj, a ispred grada Velike Gorice zamjenik gradonačelnika Krešimir Ačkar. Aktivnosti trodnevnog sastanka moderirale su profesorice Engleskoga jezika Ljerka Bačurin, Iva Rožić i Maja Gložinić.

Sudionici sastanka dogovorili su zadatke, tijek i daljnje aktivnosti Projekta koji, između ostalog, uključuje i mobilnosti nastavnika i učenika. Nastavnice Tatjana Šafranić, Ana Leder i Nina Grčić održale su radionice na engleskom jeziku s učenicima drugih, trećih i četvrtih razreda koje su  gostima pružile mogućnost kolegijalnog opažanje nastave i bile primjer implementacije sadržaja Projekta u sate razrednika i redovnu nastavu. Pedagoginja Olieta Horvat Kardoš i učenici 4. b predstavili su Školski kurikul Gimnazije Velika Gorica s naglaskom na aktivnostima koje promoviraju  socijalne, jezične i digitalne kompetencije učenika i nastavnika te razvijaju pozitivne životne vrijednosti i prevenciju svih oblika nasilja.

Tijekom transnacionalnog sastanka gostima su organizirani radni posjeti Zagrebu, kuriji Modić-Bedeković u Donjoj Lomnici, Starom gradu Lukavcu i kapeli svete Barbare u Velikoj Mlaki.

Suradnja s drugim europskim školama nastavnicima i učenicima omogućuje razmjenu iskustava, razvija međukulturalno razumijevanje i omogućuje stjecanje novih kompetencija potrebnih u suvremenoj školi.

objavio: Ljerka Bačurin Igor Subotić Kristian Golubić   datum: 9. 10. 2017.

Državna natjecanja
HRVATSKI JEZIK
Ivor Babić
GEOGRAFIJA